SG-531P 25.5760MC
5S-SG-531P 25.5760MC
SG-531P 25.5760MC
OSC XO 25.576MHZ CMOS TTL PC PIN
Product Description
Packaging:Tube
Series:SG-531
Type:XO (Standard)
Frequency Stability:±100ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):23mA
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:8-DIP, 4 Leads (Half Size)
Size / Dimension:0.539" L x 0.260" W (13.70mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):0.209" (5.30mm)
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated